Ogrody | Osiedle Wańkowicza – Płock
16553
single,single-portfolio_page,postid-16553,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Osiedle Wańkowicza – Płock

Category
Zieleń publiczna
About This Project

Osiedle Wańkowicza w Płocku, znane ze znajdujących się na nim „tarasowców” nie przyciągało uwagi swym zaniedbanym otoczeniem. Władze osiedla oraz mieszkańcy postanowili coś z tym zrobić. Po wielu spotkaniach z mieszkańcami, zaczęliśmy pracę nad projektem który w późniejszym etapie został przez nas zrealizowany. Głównymi założeniami projektowymi było polepszenie walorów krajobrazowych terenu, stworzenie przyjaznego miejsca, zwiększenie funkcji rekreacyjnej oraz ogólno pojętej estetyki terenu. Taki efekt uzyskany został poprzez utworzenie grup nasadzeń, renowację istniejących elementów małej architektury, poprawienie kondycji roślinności istniejącej oraz trawnika.
Przy wjeździe na posesję utworzone zostało rumowisko skalne o reprezentacyjnym charakterze z ozdobnymi głazami, roślinnością oraz kratami drewnianymi. W otoczeniu ławek przy wejściach do budynków, utworzono grupy nasadzeń bylin oraz krzewów. Aby odgrodzić część mieszkalną od placu zabaw stworzona została ściana Perukowca. Wzdłuż ogrodzenia od strony północnej, posadzono Świerk serbski w celu osłonięcia terenu inwestycji od nieatrakcyjnego otoczenia zewnętrznego. Skarpa o sporym spadku, znajdująca się we wschodniej części działki, zagospodarowana została odmianami płożącymi jałowca. Zagospodarowany od nowa teren osiedla, na którym znalazło się wiele spójnych elementów, jest dzięki temu harmonijny, atrakcyjny i dobrze zorganizowany.