Ogrody | Osiedle Górna – Płock
16576
single,single-portfolio_page,postid-16576,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Osiedle Górna – Płock

Category
Zieleń publiczna
About This Project

Osiedle Górna to nowo powstałe osiedle w Płocku. Założeniem projektowym był efektowny i elegancki minimalizm, determinowany przez wysoki standard osiedla. Na etapie projektu skupiliśmy się głównie na odpowiednim doborze roślinności, głównie drzew liściastych oraz ich usytuowaniu.
W strategicznych miejscach posadzone zostały różniące się od siebie kolorem oraz kształtem liścia, ciekawe odmiany klonów ale także robinie i jarzęby. Umieszczone zostały wzdłuż ciągów komunikacyjnych, przy wejściach do budynków oraz obok miejsc parkingowych. Wjazd na teren osiedla podkreślony został aleją z klonu odmiany kolumnowej. Utworzone zostały również dwie grupy kwitnących krzewów. Wzdłuż ogrodzenia posadzone zostały żywotniki zachodnie odmiany ‚Smaragd’, na przemian z bluszczem.
Odpowiedni dobór roślin sprawił iż całość w efekcie końcowym, jest spójna i utrzymana nowoczesnym charakterze pasującym do osiedla.