Ogrody | Ogród – Staroźreby
16555
single,single-portfolio_page,postid-16555,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Ogród – Staroźreby

Category
Ogrody przydomowe
About This Project

Ogród w Staroźrebach to jedna z naszych ostatnich realizacji. Tradycyjny, dworkowy charakter domu sugerował w jakim stylu powinna być zaaranżowana w okół niego przestrzeń. Kompozycja ogrodu składa się głównie z miejsc pod nasadzenia, zaprojektowanych wzdłuż ogrodzenia działki.
Po lewej stronie, posadzone zostały w równej odległości, na przemian Świerk ‚Inversa’, Buk kolumnowy (odmiana o bordowych liściach) oraz Wiąz holenderski. Miejsce to, mimo iż ciągnie się przez całość działki, dzieli się na grupy różnogatunkowych roślin. Znalazły się tu bowiem rośliny kwaśnolubne, róże w różnych odmianach, magnolie, iglaki, krzewy liściaste, trawy ozdobne. Po dwóch stronach wjazdu do posiadłości, utworzony został lasek sosnowo – świerkowy z różnymi odmianami tych drzew dla zachowania różnorodności. W niższym piętrze tego fragmentu, posadzono wrzosy oraz trawy ozdobne. Przestrzenie pomiędzy roślinami uzupełniono kamieniem ozdobnym w różnych kolorach. Wzdłuż ogrodzenia po prawej stronie zamontowane zostały przeplatające się na przemian: kraty obsadzone pnączami oraz kolumnowe odmiany iglaków, w celu osłonięcia od sąsiadów. W południowej części ogrodu zbudowana została donica w której znalazły się rośliny skalniakowe, pienne odmiany krzewów a całość uzupełniona została kolorowym kamieniem ozdobnym. Wybrukowany okrąg- miejsce pod altanę – i prowadząca do niego ścieżka obsadzona została dookoła pachnącą lawendą.